Petra Dagan

Na dohled Jizerských hor, ve městě Liberci, jsem se narodila já, Petra Dagan. Už od té doby, co jsem začala pořádně chodit, jsem měla chuť něco vytvářet. Začala jsem kreslit pokojíky pro panenky, nad kterými jsem poté stavěla celé domečky a ty jsem v lese spojovala do celých měst. Nezapomenutelný je i můj příspěvek k rekonstrukci naší rodinné chalupy, kdy jsem správnými otázkami (“Tatí, proč do tý míchačky házíš tu mouku?“) určovala chod naší místní mikro-betonárky. Později se přidala záliba ke grafice a kombinace papír+tužka+pravítko se stala mojí nedílnou součástí.

Od toho už byla jen krátká cesta k architektuře – svou odbornost jsem potvrdila studiem na technické univerzitě v Liberci a praxí během studia jsem si doplňovala znalosti a zkušenosti, které se ve škole neučí. Baví mě pracovat na nových konceptech a uspokojuje mě každý dokončený projekt s usměvavým klientem v pozadí.

Ikdyž bych skříň po babičce nikdy nevyhodila, miluju i nové věci, nechávám se inspirovat lidmi a atmosférou prostředí – naštěstí je všeho z tohoto v archicraftu přehršel.

Petra Dagan, daganp@archicraft.cz