Obecní úřad

Panenské Břežany, 2008-2014

Každý máme nějaký sen a i my nejsme vyjímkou. Když jsme dostali možnost pracovat na projektu přestavby obecního úřadu v Panenských Břežanech, tak se nám jeden splnil.
Měli jsme možnost připravit studii a následně koncept budovy, která bude zapadat do prostředí, kde bude stát. Obecní úřad měl plnit několik funkcí zároveň – hlavně však spojovat lidi z obce a dát jim možnost být hrdí na místo, kde žijí, a zároveň do prostředí této malebné obce vnést trochu nadčasovosti a stylu – přeci jen má obec světově známý zámek a krásnou kapli Sv. Anny od Santiniho, a tyto objekty již nyní lákají davy návštěvníků.
Začali jsme zkoumat různé materiály a postupy, které bychom mohli uplatnit. Za vítěze jsme zvolili dřevo – práci s tímto přírodním produktem prostě milujeme. V našich myslích jsme spojili nové se starým, přidali další prostory do původní budovy a následně vše nanesli na papír. Když jsme zjistili, že se naše práce líbí, byli jsme tím unešeni.
Dalším krokem bylo schvalovací kolečko na ROPu, bez Evropských financí by tato stavba nikdy nestála, a poté už jen realizace. Byli jsme přítomni u každé fáze a měli možnost dohlédnout na to, aby se projekt postavil ke spokojenosti všech.