Cafe Racer v obýváku III.

Proč jsme do prostoru umístili dominantní, na míru vyrobenou motorku Honda CX500? Protože když jdete na party, chcete se bavit, dát si drink (o speciální vinotéce v hlavním prostoru jsme psali zde) … a nadchnout se.

Poslední díl seriálu o našem Bytu s motorkou vás provede celým bytem. Přečtěte si první díl a druhý díl na našem blogu.

Středem pozornosti

Obdivuhodný stroj na dvou kolech bezpečně rozproudí diskusi, prostě hned máte téma k hovoru. V obývacím pokoji jsme do otevřeného prostoru doplnili prostornou modulární pohovku, na které se pohodlně rozvalíte. Naproti je krb a dostatek vína. Party v tomto bytě může začít!

Vedle ložnice je pak atypická masážní vana. Pro další rozdělení prostoru jsme využili vestavěné skříně. Chtěli jsme, aby interiér působil industriálním, tak trochu nedokončeným dojmem. Tak, jak to máme rádi surové materiály, kovový plech na podlaze (ošetřený pouze bezbarvým práškovým lakem).

Luxusní industriál

Použití venkovních cihel v interiéru, opět nalakovaných transparentním lakem podpořilo „drsný“ pocit ze stěn. Všechny povrchy mají teplé, zemité barvy a udržují tak v bytě příjemnou a klidnou atmosféru. Přírodní a „surový“ design bytu podtrhuje mohutná hmota kuchyňského pultu ze žuly (psali jsme o ní v druhém dílu). Pracovali jsme s obnaženými betonovými stěnami, které jsme kombinovali s luxusními prvky. „Chtěli jsme navodit atmosféru, která v něčem lehce připomíná noční klub,“ vysvětluje na závěr Jan Tomáš Cieśla. Tento byt rozhodně není pro každého, nadchne především milovníky industriální atmosféry a večírků. Prohlédněte si naše další byty, které jsme realizovali. V příštích dílech archicraft blogu vám představíme restauraci na Národní třídě. Jak vzniká? Co ovlivňuje úspěšnost takového gastro provozu? Jak jsme postupovali při návrhu? Stay tunned. Příští týden.


První díl blogu o bytě s motorkou

Druhý díl blogu o bytě s motorkou - vysněná vinotéka i odlehčený kamenný pult