Dinosauria Museum Prague

Jak probíhá mezinárodní kooperace v době pandemie? Poprvé představujeme projekt testující schopnosti celého ateliéru, kde se archicraft stává kreativním hubem pro mezinárodní tým.

Projekt Dinosauria je pro nás srdcovou záležitostí. Není to nový projekt, věnujeme se mu denně již téměř rok. Takové jedinečné muzeum a prostor pro neotřelé zážitky, jakým Dinosauria beze sporu je, se musí navrhovat zodpovědně.

Pokud čtete náš blog pravidelně, mohli jste si zmínky o Dinosaurii všimnout už na sklonku minulého roku (připomeňte si tady). Na projektu spolupracujeme s německým autorem hlavní idey a kurátorem společností Art+COM a audiovizuálními mistry, studiem Lunchmeat.

Art+COM mají letité zkušenosti z realizací muzeí a jejich dozor je pro nás nesmírně důležitý. Za zmínku stojí například jejich realizace pro BMW v Mnichově. Abychom byli schopni vytvořit interaktivní instalace, na které návštěvníci muzea jen tak nezapomenou, spojili jsme síly i s partou šikovných lidí z Lunchmeat studia. Skvěle rozumí posledním technologickým trendům a virtuální realitu mají v malíčku (jejich práci si můžete prohlédnout na Instagramu).

V projektu máme zajímavou roli. Jsme kreativcem, projektantem, dozorem, ale i manažerem – vše v jednom koktejlu. Adaptovali jsme se na současné limity v kooperaci a dokážeme pracovat přes ulici i přes hranice států, což se pro tento projekt ukázalo životně důležité.

Aktuální dění však nemůže ovlivňovat pevně stanovený termín otevření muzea a celý tým se musí, občas za vypětí veškerých sil, snažit udržet jej při životě i přes komplikace, které dnešní situace přináší.

Až vše dobře dopadne, budeme neviditelní – poznáte to tak, že se budete moci opakovaně a rádi vracet za neotřelými zážitky a rozkrývat mnohavrstevnatý svět exponátů muzea.

Nyní však nahlédněte pod pokličku tohoto senzačního projektu a podívejte se s námi na stavbu!

Fotografie: Lukáš Legi