Kanceláře pro mezinárodní agenturu I.

Kromě parádních restaurací a bytů navrhujeme a realizujeme i kanceláře. Jedny z našich největších, byly kanceláře pro Dentsu. Jaké to je pracovat pro mezinárodní firmu? Přináší spolupráce dvou architektonických studií soulad nebo souboj? O tom všem v našem příběhu.

Naše cesty se s finanční skupinou Dentsu zkřížily již v prosinci 2015. Na tomto velkém projektu jsme navíc nepracovali sami, do týmu bylo přizváno ještě designérské studio. Když se takto velká skupina, jako je Dentsu, rozhodne pro stěhování, je jasné, že to nebude záležitost pár měsíců, ale spíše pár let. Vedení Dentsu Aegis Network chtělo agentury v rámci této sítě sestěhovat na jedno místo, aby mohly rychleji a bez zbytečných prostojů spolupracovat.

A protože se jedná hlavně o marketingová a kreativní studia, bylo jasné, že obyčejný prostor pro tuhle partu nestačí. Naše spolupráce s Dentsu začala již na sklonku roku 2015, a to hledáním vhodného objektu. Stěhování a spojení pod jednu střechu se mělo týkat více než 300 zaměstnanců a většina existujících pražských objektů byla zkrátka pro tento počet lidí nevhodná. Po dlouhém hledání jsme ale našli. Na Argentinské ulici se právě dokončoval administrativní projekt ArtGen – dvě nové moderní budovy propojené zeleným náměstím. Holešovice jsou navíc kulturním srdcem hlavního města, a proto přesun kreativců z řad Dentsu na toto místo dával smysl.

Začali jsme pracovat na jednom patře, brzy jsme ale zjistili, že to stačit nebude, a přidali jsme tak ještě jedno. A pak přišel revoluční nápad – spojíme patra velkým schodištěm, které bude místem setkávání se všech tří stovek zaměstnanců a zároveň bude dávat jasně najevo, že v Dentsu jsou si všichni blízko.

Propojit dvě patra v již hotovém developerském projektu si žádalo velkou dávku diplomacie. Jak můžete vidět, masivní červené schodiště dnes opravdu existuje. Skvělé je na něm i to, že se v případě společenských událostí dá použít i jako malé hlediště.