Kanceláře pro mezinárodní agenturu II.

Je spolupráce dvou architektonických studií soulad nebo boj? Jak jsme si s tím poradili? Čtěte v druhém díle o kancelářích pro Dentsu.

Tato realizace nebyla první, na které jsme se podíleli s jiným studiem. I tak měla právě tato spolupráce spoustu specifik. Jako jedno z nich můžeme uvést, že celá spolupráce byla překvapením, dost možná pro obě studia. Vedení jedné z agentur přizvalo k projektu další pražský ateliér Vrtiška & Žák.

Nebudeme lhát, celý proces rozdělení prací a synchronizování dynamiky jinak rozdílných ateliérů dal hodně práce. Zprvu jsme tvořili moodboardy a návrhy rozděleně a vedení si z nich vybíralo. My razili cestu klidnějších a zemitých barev, V&Ž naopak agresivnější kombinaci černé a červené. Červená se v Dentsu opravdu zalíbila. Dnes jí můžete vidět v kombinaci nejen s tradiční černou, ale i šedou barvou. Nakonec jsme se ustálili a studio Vrtiška & Žák si na bedra vzalo hlavně interiérový design, zatímco my jsme měli na starost design stavebních detailů a konstrukcí a celkovou koordinaci projektu.

Kromě velkého červeného schodiště, o kterém jsme vám říkali už minule, je v kancelářích například i velice nápaditá recepce. Vedení firmy původně chtělo recepcí více, minimálně dvě, aby na každém patře byla jedna. Jsme moc rádi, že jsme je všichni společně přesvědčili, že jedna, ale za to opravdu prostorná recepce je dostačující.

Dentsu spojuje kreativce, a i recepce musí být udělaná jako kreativní prostor. Proto na ní najdete velkou desku s tisícem světelných spínačů, která dává prostor nejen originálně přivítat návštěvníky, ale například i popřát zaměstnancům hezké Vánoce.

Ve velkých kancelářích nesmí chybět soukromí. V kancelářích Dentsu jsme proto vytvořili, v jinak open-space prostoru bez podhledů, soukromější místnosti a kouty. Díky skvělé práci truhlářů a zámečníků vznikly do prostoru vložené dva druhy boxů. První druh těchto kontejnerů tvoří soukromé kanceláře managementu, druhým typem jsou jednací prostory. Právě ty jsme díky použití korku, heraklitu a filcu odhlučnili. Korek i 4 mm filc navíc dává možnost během jednání či kreativního procesu cokoliv přidělat na zeď. To vše v industriálním obalu! Při tvorbě podhledových prvků a dalších doplňků jsme navíc zapojili kromě “archi” také “craft” - podívejte se na video, jak jsme zajistili holistický interiér.

Ve spolupráci s ateliérem Vrtiška & Žák jsme vytvořili dvoupodlažní moderní open-space kanceláře, které dnes slouží pro více než 300 lidí.