Kanceláře a showroom v jednom

Pro firmu Stavební Interiérové Systémy (SIS) jsme navrhovali nejen kanceláře, ale i praktický showroom. Jak spojení prostor pro zaměstnance a návštěvníky vznikalo?

Na začátku byla prázdná hala v pražských Letňanech. Jak tento na první pohled nepřívětivý prostor proměnit v kvalitní kanceláře a vřelý showroom? Investor nám nechal hodně volné ruce – mohli jsme určit, jak kanceláře v hale umístíme. Kanceláře se showroomem jsme navrhli do krajní části haly. Do této veřejné části se vstupuje přes dvoukřídlé dveře, a to rovnou do srdce showroomu.

Plocha nebyla neomezená a největší výzvou bylo vytvořit fungující kanceláře a showroom tak, aby interiér nepůsobil zmatečně. Právě proto jsme se rozhodli zakomponovat jednotlivé ukázky řešení SIS nejenom do prostoru, vyhrazeného pro showroom, ale i do prostor, kde sedí zaměstnanci. Ne v podobě fragmentů a malých vzorků, ale v plném svém rozsahu. Návštěvníci tak například vidí příčky v celé své kráse a mohou si ověřit jejich plnou funkčnost.

Abychom ukázali, jaké konstrukce zdvojených podlah SIS nabízí, vyvýšili jsme hlavní část showroomu o jeden schod. Přímo v podlaze jsou pak skleněné části, kde si konstrukce můžete prohlédnout. Protože je při výběru z množství vzorníků potřeba hodně vodorovných ploch k rozložení, umístili jsme do showroomu dlouhý vysoký stůl se sezením a další dva stoly, u kterých je možnost prohlížet ve stoje. V klientském přízemí jsou i jednací místnosti. Ty byly skvělou příležitostí k odprezentování skleněných příček. Každá zasedací místnost má jiný typ příčky – obchodníci zde mohou ukázat rámové, bezrámové i zdvojené zasklení, které má lepší akustické vlastnosti. Další, jednoduché zasklení, je ukázáno i na kuchyňce v přízemí.

Showroom nekončí ani na toaletách. SIS nabízí i různorodá řešení sanitárních příček - na nožkách či bez, v dřevodekoru nebo snad jednobarevné? Všechny jsme zvládli použít! V interiéru se celkově povedlo ukázat i to, že SIS se jen tak něčeho nebojí. Použili jsme nejen sériová řešení, ale i několik atypických prvků, které jasně ukazují, že SIS umí jako stavební firma reagovat i na neotřelá a originální zadání.

Ve druhém patře se nachází samotné kanceláře, ale i zde je ukázka několika fit-outových řešení, například vložení žaluzií do skleněné příčky, které se do přízemí už nevešly.

Ačkoliv firemní barvou SIS je tmavě modrá, interiér se celkově drží šedožluté kombinace. Zvolili jsme prakticky – modrá barva by ve spojení s přiznaným stropem z trapézového plechu působila až příliš chladně, a to by na návštěvníky showroomu nepůsobilo dobře.

Máme radost, že se nám povedlo v každém centimetru ukázat, co dobrá stavební firma, jako je SIS, dokáže. Protože komerční interiéry by neměly přinášet investorům jenom potěšení, ale hlavně zisk.