Kávovar srdcem kanceláře

Kanceláří máme ve svém portfoliu už pěknou řadu. Každý návrh je jiný, některá témata se ale vždy opakují. Jedním z nich je právě kávovar. Jak může takový kávovar rozkmotřit, ale i stmelit firmu? A co přinese letos ježíšek od archicraftu?

Většina investorů kancelářských realizací chce otevřenou kuchyň. Ta je praktická zejména proto, že se nemusí hlídat, zda zaměstnanci zavírají dveře. Kuchyňka je často srdcem a společenským prostorem kanceláře. A nejoblíbenější částí kuchyněk je bezesporu kávovar. S ním přichází ale i značný hluk, který se v nejedné kanceláři může stát příčinou velkých hádek. Na správné umístění, případně odhlučnění skříňky s kávovarem, jsme mysleli nejen v kancelářích pro L´Oréal a SIS, ale vyzkoušeli jsme si to i na sobě, v našem novém ateliéru (o stěhování jsme psali zde).

V archicraftu rádi přemýšlíme nad věcmi jinak, než je běžné. Co když je tu jiná cesta, jak se zbavit hluku z kávovaru, který je zejména ve velkých firmách skoro neustálý? Dá se zmáčknutí tlačítka na kávovaru přeměnit ve společenský a stmelující rituál?

Nechceme na hrnek dobré kávy koukat jen jako na nakopávač energie, chceme mu dát i v rámci kanceláře společenský význam. A tak jsme začali experimentovat a vyzkoušeli alternativy za Vás. Možná Vás to inspiruje k občasné změně zajetých kolejí.

Nejdříve jsme namísto obyčejného kávovaru vyzkoušeli kvalitní překapávač. Ten je opravdu tichý a v případě schůzky většího počtu lidí nezdržuje – má velkou kapacitu. Dostanete z něj 15 šálků během mrknutí oka. Tady to ale nekončí. Česko zažívá kávovou revoluci – proč nemít v kanceláři V60 nebo Bodum Pebo? Pokud máte menší kancelář o 4-5 lidech, určitě s nimi nešlápnete vedle. A jestliže jste milovníkem exotiky, zkuste vietnamskou kávu s kondenzovaným mlékem – káva a dezert v jednom!

Nové metody přípravy kávy narušují stereotyp a často se třeba u vietnamské kávy sejde celá firma. Tuhle kávu totiž nechcete připravovat jen pro sebe a pít ji sami. Společnost vám může zaručit i zvoneček – ten dejte ke kávovaru, zazvoňte a uvidíte, že se jistě někdo přidá.

Proč je naším dnešním tématem právě káva? Káva se promítá do naší každodenní práce nejen při navrhování kanceláří. Hlavním důvodem jsou ale přicházející Vánoce. A i my v archicraftu jsme přemýšleli, co nadělit našim klientům. Kvalitní káva s vlastnoručním balením byla jasnou volbou. Nordbeans, výběrová pražírna z Liberce, pro nás upražila speciální archicraft kávu. Ta pro nás zkrátka není jen tekutou energií, ale zejména příležitostí se zastavit a zeptat se nad voňavým šálkem kolegy, jak se mu daří. Zejména po letošním roce si všichni uvědomujeme, jak může být lidský kontakt vzácný a důležitý.