Tvoříme místo, kam si rádi zajdete na jedno

Vytváříme oázu klidu uprostřed rušného velkoměsta. Místo, kde si v naprostém klidu pochutnáte na tradiční české klasice a vychlazené plzni. Navrhujeme totiž nový interiér restaurace Masaryčka. Od návrhu prvních skic ctíme podstatu daného prostoru. Jedná se o restauraci, kde se denně bude vydávat 500 obědů a plzeň poteče proudem. Ikonická značka Pilsner Urquell se tak promítne i do designu interiéru. Prostor bývalé Císařské restaurace působí sám o sobě velmi honosně, a to svou velikostí i dekorativností. Hledali jsme tak hranici, abychom honosnost už příliš nepodporovali a zároveň zachovali genius loci.

Inspirování historií

Historické prvky nekopírujeme, ale inspirujeme se jimi. Pokud se někde objevuje prvek v minulosti tradičně používaný, vneseme mu nový nádech. Vytváříme tak nové a zcela jedinečné interiéry se zachováním jejich historie. Například jsme věděli, že původní podlaha v Císařské restauraci byla dřevěná. Rozhodli jsme se proto také pro dřevo, ale dali jsme mu moderní charakter. Původní vlysy kladené do stromečku nahradila široká dřevěná prkna. Moderně jsme pojali i dřevěné obložení stěn. Tvarování obkladů vychází z motivů linek trati při pohledu z ptačí perspektivy. Linie obkladu jsou tedy jakousi modifikací pohledu shora na depo se svítícími vlaky a vynikají tak svou dynamičností. Oživili jsme také tradici používání jasanového dřeva pro stoly a lavice v restauracích. Pro provoz je to naprosto vhodný materiál a jeho bohatá kresba dodává interiéru život a odstín zase dojem tepla.

Zvítězili jsme v boji s hlukem

Akustické problémy způsobené velkorysostí prostoru jsme vyřešili lokálním snížením. Vytvořili jsme kovové konstrukce se zavěšenými dýhami, které prostor nejen zútulňují, ale hlavně zabraňují šíření hluku. Také dřevěné obklady s polstrováním působí příjemným dojmem a zároveň zvuk nejen částečně pohlcují, ale vylepšují i jeho odrazivost. Pohledy na historické stropy jsme zachovali v jejich plné kráse.

Pilsner Urquell k restauraci Masaryčka patří

V restauraci Masaryčka se bude točit plzeň. Značka Pilsner Urquell se tak promítá i do designu interiéru. Veškeré kovové konstrukce v restauraci jsou v zelených odstínech, což odkazuje na ikonickou značku piva a zároveň koresponduje se zelenými kovovými a litinovými konstrukcemi Masarykova nádraží. Svým tvarem kovové konstrukce připomínají opět linky tratě. Již brzy se o jedinečnosti interiéru budete moci přesvědčit sami a navíc se osvěžit tradiční profesionálně natočenou plzní.