Vlajková loď UGO Salaterie září na Václavském náměstí

UGO Salaterie nám byly vždy sympatické svým přístupem k udržitelnosti, životnímu stylu a hravým designem. Když jsme dostali možnost navrhnout její největší provozovnu, která se nachází v domě na rohu Štěpánské ulice a Václavského náměstí, neváhali jsme a pustili se do prvních skic. Měli jsme volnou ruku a jasně daný cíl. Zadáním byla evoluce designu, vepsání principů firmy do interiéru a zajištění naprostého komfortu pro zákazníky. Sjednotili jsme a uhladili materiály i prvky interiéru a jejich barvy změnili na světlejší odstíny. Materiály jsme zvolili přírodní a kvalitní. UGO Salaterie uplatňuje nově zvolený princip i v dalších svých provozovnách.

Zasadit strom, navrhnout interiér...

Prostory na Václavském náměstí měly odpovídat samotné podstatě UGO salaterií. Tou je udržitelnost a příprava pokrmů a nápojů z čerstvých surovin. Zákazníky by nemělo nic rozptylovat při výběru z nabídky a měli by mít možnost pozorovat přípravu svých objednávek. Prostor UGO Salaterie je unikátní svou polohou i rozlohou. Má dvě rozlehlá patra, která měla být propojená v jeden celek. Cílem bylo dosáhnout viditelného a jasně čitelného propojení obou prostor. Jak jsme toho dosáhli? Zasadili jsme strom, který roste do dalšího patra. Daří se mu. Je tak nejen dominantou prostoru a propojovacím prvkem, ale také důkazem, že tým UGO Salaterie o něj pečuje s péčí sobě vlastní. Stejně jako o provozovnu a přípravu pokrmů.

Udržitelný svět UGO

Veškeré prvky interiéru byly vybírány v souladu s udržitelností a láskou k přírodě. Stěny jsou obložené pravým dřevem a živým mechem a sjednocujícím prvkem jsou rostliny. Podíleli jsme se i na realizaci kuchyně, do které zákazníci mohou nahlédnout. Spolupracovali jsme tak s personálem a realizačním týmem a společně vybírali to pravé vybavení.

Úspěšná realizace navzdory nelehké době

Samotná realizace začala právě v době propuknutí první vlny COVIDU. Museli jsme tak čelit řadě komplikací a neznámých situací. “Oceňujeme pružnost ateliéru archicraft a jejich neutuchající energii stále reagovat na změny, které vyvolala covidová situace. Ať už kvůli zavřeným výrobnám, komplikované dopravě ze zahraničí a v neposlední řadě i nutnosti šetřit. Nikdo nevěděl, co bude dál. Tým archicraft se tak stále vracel k původní studii a vymýšlel nové a nové varianty. Jsme hrdí na to, že jsme společně dosáhli výsledku, který jsme si přáli,” vysvětluje Lukáš Prauss, manažer developmentu společnosti UGO

Hra se světlem hrála prim

Součástí našich architektonických návrhů je vždy modelace prostor světlem. Významně totiž ovlivňuje náladu, pocity i celkový dojem z interiéru. Rafinované práci se světlem jsme tak věnovali dostatek času. Nasvítili jsme vybrané prvky a také stolní desky, kde se pokrmy podávají. Prostory nabízejí také řadu zákoutí a klidných míst obklopených zelení.

“Děkujeme celému realizačním týmu UGO Salaterie za skvělou spolupráci s krásným výsledkem. Těší nás vidět spokojené zákazníky, které potkáváme při našich, teď už nepracovních, návštěvách UGO Salaterie na Václavském náměstí,” zakončuje příběh o realizaci největší UGO Salaterie spoluzakladatel studia archicraft Jan Tomáš Ciesla.