Bombay Express

Praha, 2014

Nyní nastala ta úžasná chvíle, kdy si můžeme sednout, podívat se kolem a žasnout nad tím, jak dobře se nám podařil tento v pravém slova smyslu exotický projekt.
Když nás navštívil klient, který měl sice v hlavě podstatné části konceptu indické sítě fastfoodů, ale jeho vize postrádala zásadní detaily, byli jsme šťastní, že můžeme využít na maximum všechno co umíme.
První a podstatný prvek každé sítě, který jsme museli vymyslet, bylo téma, které bude restaurace spojovat. V tomto případě jsme vyšli z názvu – vytvořili jsme koncept vlakového nádraží, tedy prostředí, kde jsou lidé v neustálém pohybu, ale i místo setkání a odpočinku před každodenní cestou.
Jeli jsme po této trati samozřejmě ještě dál. Věděli jsme, že už samotná indická kuchyně je pro každého evropana velmi zajímavá a tak jsme ji odkryli každému, kdo do Bombay Express příjde na jídlo – věřím, že se tomuto odborně říká show-kitchen :).
A protože detaily jsou hodně podstatné, přidali jsme všude prvky z indického street-stylu. Nápisy, typické látky a bezpočet měděných prvků dodává restauraci styl a lidem, kteří v ní budou trávit čas i ten důležitý pocit exotiky.
Samozřejmě toto vše jsme stihli v rekordním čase, vždyť od zadání po otevření neuběhlo více než čtyři měsíce… Děkujeme našemu klientovi za tuto skvělou příležitost!