Bistro MOJO

V pražském Karlíně jsme vytvořili kus africké divočiny. Jak přemýšlíme při tvorbě prostoru, který má nejen uchvátit, ale hlavně vydělávat?

Prostory bývalé kavárny v administrativní budově Danube House čekal redesign. S investorem jsme prošli zajímavou evolucí idey, jak by měl budoucí interiér vypadat i jakou funkci by měl plnit. Vše začalo u nápadu vinárny, která měla lákat vyšší management okolních karlínských kanceláří. Opravdu by se takový koncept v daném místě dlouhodobě udržel? Společně jsme došli k názoru, že to, co dá okolí největší přidanou hodnotu je opět kavárna – tentokrát ale promyšlená a kvalitní. Od vinárny ke kavárně a časem nám do konceptu přibylo i několik chladících boxů, aby vám MOJO mohlo nabídnout ještě víc – saláty, sendviče a další malé občerstvení.

Interiér, který čaruje

Chtěli jsme lidem z kanceláří nabídnout alternativu a vše směřovalo k divokosti – pojďme každého návštěvníka očarovat a vtáhnout do úplně jiného světa. Nenavrhovali jsme jen interiér, ale celkovou vizuální identitu včetně názvu. A nás očarovalo slovo MOJO, které označuje magický amulet afrického původu. A celé to do sebe zapadlo. Od názvu jsme pokračovali ke grafice a celkovému konceptu.

Nevyhovující dispozici původní kavárny jsme přeměnili tak, aby dávala smysl. Dali jsme interiéru červené a ostré chilli, hřejivou čokoládu a divokost podtrhli černou, oranžovou a žlutou barvou. Vytvořili jsme autorské tapety, které jsme nalepili na železobetonové sloupy. Vytrhli jsme lidi z kanceláří do úplně jiného světa. Do MOJO si jdete odpočinout od rutinního dne do jiného, divokého, živějšího prostředí. Přívětivá džungle, kde si dáte dobrou kávu a pastrami a naberete sílu na návrat do tvrdého světa kanceláře nebo na cestu domů.

Pěkným interiérem to nekončí

Vytvořili jsme prostor, co uchvátí. Jak mu pomoci, aby vydělával? Kromě kvalitní vizuální identity jsme do prostoru umístili komerční část, kterou je možné od zbytku kavárny oddělit, a která může sloužit ke komerčním pronájmům. Oddělit se dá posuvným sklem, ale i závěsy, které zajistí soukromí. Prostor spolu se službou cateringu slouží pro přednášky či jako rozšíření místností.

Dispozice této části je vymyšlena s důrazem na flexibilitu – ať už zde chcete pořádat školení nebo přednášku, stoly se dají poskládat tak, aby každý viděl na přednášejícího či dataprojektor. K obyčejné kavárně jsme přidali další zdroj příjmů tak, abychom podpořili ekonomický úspěch investorů. A fungovalo to! Než udeřila pandemie, MOJO mělo téměř pořád plno!